Knjižni fond Narodne biblioteke u Vlasenici obogaćen sa 260 naslova

Posted by:     Tags:      Posted date:  October 27, 2017  |  No comment


October 27, 2017


Prethodnih dana knjižni fond u Narodnoj biblioteci u Vlasenici obogaćen je sa 260 novih naslova.

Predstavnici vlaseničke biblioteke posjetili su 62. Međunarodni sajam knjiga u Beogradu, odakle su se vratili sa 130 novih naslova domaćih i stranih autora.

Za ove namjene Opština Vlasenica izdvojila je 900 KM.

“S obzirom na to da je prethodnih godina fond Narodne biblioteke obnavljan sa svega desetak naslova godišnje, ovo je za nas i naše čitaoce velika stvar. Radi se o 130 kvalitetnih naslova, a možemo se pohvaliti da smo od naših prijatelja iz Beograda, kljiževnika Vanje Bulića i Karla Astrahana, koji su nedavno bili naši gosti na književnoj večeri, kao i proslavljenog srpskog glumca Milana Laneta Gutovića, na poklon dobili  takođe 130 knjiga. Pored aktuelnih naslova koje smo nabavili na beogradskom Sajmu knjiga, po prijedlozima naših čitalaca, kupili smo i značajan broj lektira za učenike osnovne i srednje škole.”, kaže Miloš Pepić, direktor JU Narodna biblioteka Vlasenica.About the authorYou must be logged in to post a comment.