Načelnik opštine Vlasenica posjetio opštinu Grosuplje

Posted by:     Tags:      Posted date:  November 14, 2017  |  No comment


November 14, 2017


Načelnik opštine Vlasenica, Miroslav Kraljević, zajedno sa saradnicima boravio je u radnoj posjeti opštini Grosuplje, Republika Slovenija, gdje su razgovarali sa županom ove opštine, dr Peterom Verličem, direktorom Opštinske uprave, Dušanom Hočevarom i direktorom Javnog komunalnog preduzeća Grosuplje, Stanetom Stoparom.

Župan, dr Peter Verlič, predstavio je aktivnosti opštine Grosuplje, na čijem je čelu.

Na sastanku se govorilo  o brojnim uspješno realizovanim razvojnim projektima, problemima sa kojima se susreću čelnici dvije opštine, kao i o mogućnosti saradnje sa opštinom Vlasenica.

Predstavnici opštine Vlasenica imali su priliku da obiđu pogon za prečišćavanje otpadnih voda u Grosuplju, projekat vrijedan 10 miliona eura, finansiran sredstvima EU, koji predstavlja jedno od najboljih rješenja na području EU, kada je u pitanju ova problematika.

Župan Grosuplja i načelnik Vlasenice dogovorili su nastavak saradnje, koja će biti ozvaničena bratimljenjem  dvije opštine.About the authorYou must be logged in to post a comment.