Obavještenje Republičke uprave civilne zaštite povodom visokih temperatura

Posted by:     Tags:      Posted date:  July 31, 2017  |  No comment


July 31, 2017


Prema prognozi Republičkog hidrometeorološkog zavoda Republike Srpske od ponedeljka, 31.7.2017. godine do 2.8.2017. godine temperature vazduha biće od 32 do 39 stešpeni Celzijusa.Vrhunac tropskog talasa iznad Republike Srpske očekuje se 2.8.2017. godine.

Republička uprava civilne zaštite Republike Srpske apeluje na nadležne institucije koje se bave zaštitom i spasavanjem  i preventivno brinu o ljudima i materijalnim dobrima da povećaju budnost i preduzmu sve zakonske i planske mjere (Zakon o zaštiti i spasavanju u vanrednim situacijama RS, Plan aktivnosti u pripremi i sprovođenju mjera zaštite i spasavanja od šumskih i drugih požara na otvorenom prostoru u RS u 2017. godini.

Građanima se preporučuje da, shodno najavama meteorologa, organizuju svoje aktivnosti u skladu sa najavljenim meteorološkim uslovima kako sebe i svoju imovinu, a i šire okruženje, ne bi doveli u opasnost od požara.About the authorYou must be logged in to post a comment.