Počela rekonstrukcija vodovoda u Cikotama

Posted by:     Tags:      Posted date:  June 19, 2017  |  No comment


June 19, 2017


Danas su počeli radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže u MZ Cikote, u dužini od 3,5 kilometara, tačnije od bazena do područne škole.

Prema riječima Dejana Krezovića, direktora preduzeća “Vodovod i kanalizacija” Vlasenica, koje je izvođač radova, radi se o dotrajaloj vodovodnoj mreži, a na samoj liniji bilo je oko 20 kvarova. Plastične cijevi su se potpuno deformisale i nisu više mogle podnijeti pritisak vode, te će biti zamijenjene novim, kvalitetnim cijevima, čiji je kapacitet izdrživosti pritiska 10 – 16 bari.  S obzirom da se radi o nepristupačnom i zahtjevnom terenu, jedan dio radova će se izvoditi ručno.

Rukovodstvo Opštine pristupilo je rješavanju ovog dugogodišnjeg problema, kako bi djeca koja pohađaju seosku školu u Cikotama, ali i okolna domaćinstva,  konačno imali redovno vodosnabdijevanje, što do sada nije bio slučaj. Pored toga što će se zadovoljiti potrebe za vodom na ovom području, zaustaviće se i veliki gubici na vodovodnoj mreži.

 About the authorYou must be logged in to post a comment.