Počeli radovi na dionici puta Vlasenica – Cikotska Rijeka

Posted by:     Tags:      Posted date:  October 6, 2017  |  No comment

October 6, 2017

Na dionici puta Vlasenica – Cikotska Rijeka u toku su pripremni radovi na izradi odvodnih kanala i raskresivanju trase, nakon čega slijedi nasipanje i asfaltiranje.

Opštinska vlast u Vlasenici obezbijedila je 190.000 KM za sanaciju i asfaltiranje 1.450 metara duge dionice ovog lokalnog puta.

Radove finansiraju Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BiH, Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske, te opština Vlasenica, a izvodi preduzeće “Zvornikputevi”, koje je ponudilo najbolje uslove u tenderskom postupku.

Načelnik opštine Vlasenica Miroslav Kraljević izjavio je da je u prethodnom periodu ova dionica znatno devastirana, što je predstavljalo ozbiljnu prijetnju bezbjednosti učesnika u saobraćaju.
“Ovaj prostor naseljava veliki broj stanovnika srpske i bošnjačke nacionalnosti kojima će, konačno, biti omogućena normalna komunikacija sa gradom”, rekao je Kraljević, dodajući da saradnja ove tri institucije predstavlja primjer dobre prakse.