Počeli radovi na dionici puta Vlasenica – Cikotska Rijeka

Posted by:     Tags:      Posted date:  October 6, 2017  |  No comment


October 6, 2017


Na dionici puta Vlasenica – Cikotska Rijeka u toku su pripremni radovi na izradi odvodnih kanala i raskresivanju trase, nakon čega slijedi nasipanje i asfaltiranje.

Opštinska vlast u Vlasenici obezbijedila je 190.000 KM za sanaciju i asfaltiranje 1.450 metara duge dionice ovog lokalnog puta.

Radove finansiraju Ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica Federacije BiH, Ministarstvo za izbjeglice i raseljena lica Republike Srpske, te opština Vlasenica, a izvodi preduzeće “Zvornikputevi”, koje je ponudilo najbolje uslove u tenderskom postupku.

Načelnik opštine Vlasenica Miroslav Kraljević izjavio je da je u prethodnom periodu ova dionica znatno devastirana, što je predstavljalo ozbiljnu prijetnju bezbjednosti učesnika u saobraćaju.
“Ovaj prostor naseljava veliki broj stanovnika srpske i bošnjačke nacionalnosti kojima će, konačno, biti omogućena normalna komunikacija sa gradom”, rekao je Kraljević, dodajući da saradnja ove tri institucije predstavlja primjer dobre prakse.

 About the authorYou must be logged in to post a comment.