Vlasenica domaćin Državnog prvenstva u brdskom biciklizmu

Posted by:     Tags:      Posted date:  June 6, 2017  |  No comment


June 6, 2017


Biciklistički klub “KPL Vlasenica” će ove godine biti domaćin i organizator Državnog prvenstva u brdskom biciklizmu – ELIMINATOR XCE, koje se prvi put organizuje u Bosni i Hercegovini u ovoj disciplini.

Prvenstvo će se održati dana 02.07.2017. godine u Vlasenici, na  stazi dužine oko 1 km.

Staza je kružna i atraktivna za gledaoce, a voziće se u različitim kategorijama, po sistemu eliminacionih krugova. Trka se boduje za Premijer ligu BiH. Očekuje se učešće takmičara iz cijele BiH. Pored kategorija licenciranih, profesionalnih biciklista, najavljena je i trka za “hobi” kategoriju. Generalni sponzor ovog sportskog događaja je Kompanija “Boksit” iz Milića, koja je obezbijedila vrijedne novčane nagrade.

Pokrovitelj trke je Opština Vlasenica.About the authorYou must be logged in to post a comment.