Vlasenica domaćin Državnog prvenstva u brdskom biciklizmu

Posted by:     Tags:      Posted date:  June 6, 2017  |  No comment

June 6, 2017

Biciklistički klub “KPL Vlasenica” će ove godine biti domaćin i organizator Državnog prvenstva u brdskom biciklizmu – ELIMINATOR XCE, koje se prvi put organizuje u Bosni i Hercegovini u ovoj disciplini.

Prvenstvo će se održati dana 02.07.2017. godine u Vlasenici, na  stazi dužine oko 1 km.

Staza je kružna i atraktivna za gledaoce, a voziće se u različitim kategorijama, po sistemu eliminacionih krugova. Trka se boduje za Premijer ligu BiH. Očekuje se učešće takmičara iz cijele BiH. Pored kategorija licenciranih, profesionalnih biciklista, najavljena je i trka za “hobi” kategoriju. Generalni sponzor ovog sportskog događaja je Kompanija “Boksit” iz Milića, koja je obezbijedila vrijedne novčane nagrade.

Pokrovitelj trke je Opština Vlasenica.